WWW.PIANINO.XMC.PL

Budowa Instrukcja Opis Schematu Strojenie Instrumentu Ogłoszenia Teoria TBF Kalisz

🎹 Klawiatura Pianina

Schemat Klawiatury

Klawiatura Pianina Budowa

1. Rama klawiaturowa

2. Kołek klawiaturowy środkowy

3. Kołek klawiaturowy przedni

4. Podkładka przednia

5. Podkładka środkowa

6. Poduszka

7. Klawisz biały

8. Okładzina górna

9. Okładzina czołowa

10. Klawisz czarny

11. Nakładka czarna

12. Nakładka środkowa

13. Nakładka podpilotowa

14. Pilot

15. Hantelek ołowiany

Klawiatury Piano

Klawiatura w pianinie to część instrumentu, która pozwala na grę. Składa się ona z wielu klawiszy, które odpowiadają za emitowanie dźwięku. Klawisze te są pokryte okładziną (kiedyś była to kość słoniowa), a ich przesuwanie powoduje napędzanie mechanizmu, który w efekcie uderza w struny. Klawiatura w pianinie jest podzielona na dwie części: część lewą i prawą, zazwyczaj lewa część odpowiada za niższe dźwięki, a prawa za wyższe. Klawisze są najczęściej wykonane z drewna liściastego, takiego jak dąb, buk lub orzech. Są one trwałe i wytrzymałe, a także dają naturalny dźwięk.

Okładzina klawisza w pianinie to warstwa materiału, która pokrywa powierzchnię klawiszy. Okładzina ta ma na celu zwiększenie trwałości klawiszy oraz ułatwienie grania na instrumencie.

Najczęściej stosowaną okładziną klawiszy pianin i fortepianów jest tłuczeń, jest on odporny na zużycie, daje dobrą przyczepność, oraz jest wytrzymały na warunki atmosferyczne. Tłuczeń jest wykonany z różnych materiałów takich jak: kompozyt czy też syntetyczne tworzywa.

Innym materiałem, który jest stosowany do okładziny klawiszy pianin jest plastik. Jest on tańszy od tłucznia i łatwy w masowej produkcji, ale jest mniej trwały i nie daje takiego komfortu gry jak okładzina z tłucznia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *