WWW.PIANINO.XMC.PL

Pianino to więcej niż dźwięki – to emocje, pasja i sztuka w jednym. Odkryj je z nami!

🎹 Programy do Strojenia Instrumentów Pianina i Fortepianu

.:: Entropy Piano Tuner ::.

*** NASZ WYBÓR ***


Entropy Program do Strojenia Instrumentów klawiszowych

Multiplatformowa aplikacja dla stroicieli pianin, fortepianów, przeznaczona na różne urządzenia typu smartphone, tablet, laptop. Zanim rozpoczniesz pracę z Entropy Piano Tuner upewnij się że, mikrofon i miernik VU reaguje na mikrofon i że poziom dostosowuje się automatycznie. Jeśli stroisz instrument po raz pierwszy, wybierz File-New, określ wysokość koncertową i uzupełnij pozostałe ustawienia. Lewy sidebar programu umożliwia łatwe przełączanie między czterema różnymi trybami pracy, można je wybrać za pomocą kliknięcia myszą lub klawisza TAB. Te tryby operacji odpowiadają podstawowemu etapowi procedury strojenia instrumentów.

Licencja: Freeware

Platforma: Windows, Linux, Apple MAC iOS, Android

Plik Entropy Piano Tuner: Download

Everyone Piano


Wirtualne Pianino dla Każdego

Everyone Piano to program symulujący grę na klawiaturze komputera. Umożliwiający odtwarzanie wszelakiej muzyki fortepianowej.

Potężna baza danych brzmień fortepianu możliwość HOSTOWANIA Pluginów VSTi, które może generować realistyczne i odtwarzane w czasie rzeczywistym brzmienie instrumentów.

Każdy instrument obsługuje dostosowywanie klawiatury, odtwarzanie półtonów, nagrywanie, odtwarzanie, wyświetlanie partytury, fleksję i oktawę. Oprócz wszystkich powyższych funkcji zawiera również demo obsługę standardu MIDI i nauczanie muzyki dla początkujących.

Platforma: Windows XP\Vista\7\8\10

Plik Virtual Piano: Download

Virtual Piano Yamaha


Wirtualne Pianino Yamaha

Ta skromna aplikacja przekształca nasz domowy komputer w symulator wirtualngo pianina bazujacego na syntezatorze japońskiego koncernu (o)YAMAHA o multiinstrumentlnych możliwościach program bowiem emuluje : Pianino, Chromatyczną perkusję, Organy, Gitarę, Bass, Skrzypce, Synth pad, Synth lead, Plus inne efekty dźwiękowe. Pełna współpraca ze wszystkimi urządzeniami obsługującymi pliki MIDI.

Licencja: Freeware

Plik Virtual Piano: Download

FL Studio


FL Studio

FL Studio (niegdyś Fruity Loops) – Ten porgam to kombajn muzyczny i nowatorska cyfrowa stacja robocza do obróbki dźwięku i tworzenia muzyki, pozwalaja na stworzyć kompletny utwór od pomysłu, kompozycji, przez miks i export. Jest otwartym środowiskiem software`owym, pozwalającym na pełną modyfikację, dodawanie nowych pluginów, brzmień, instrumentów VSTi i efektow VST, łączenie z innymi aplikacjami.

Licencja: Demo

Platforma: Windows

Plik FL Studio: Download

Instrument Tuner


Jeden z lepszych tunerów instrumentów muzycznych z zaimplementowanym metronomem odmierzającym tempo. Program pozwala na strojenie pianin i fortepianów, w tym dowolna edycję czestotliwości poszczególnych dźwieków (tzw. temperamenty) aplikacja w wersji ewaluacyjnej działa przez 30 dni po jej zakończeniu należy oczywiście zakupić pełną licencję programu. Po wiecej info go to http://www.Instrument-Tuner.com

Licencja : Shareware

Platforma : Windows

Plik Instrument Tuner : Download

Dirk`s Piano Tuner

Kolejny stroiciel instrumentów zasługujący raczej na miano „ciekawostki” a to dlatego, że jego cena zwala z nóg i wynosi obecnie około ponad 300 EURO, mechanika i logia pracy programu jest dosyć dziwna i opiera się na nagrywaniu i późniejszym dopiero strojeniu wybranych dźwięków. W prezentowanej wersji próbnej można nastroić tylko dźwięki A i E. Pamiętaj przy używaniu tunera aby nie grać więcej niż jedną strunę naraz.

Licencja: Shareware

Platforma : Windows

Plik wersji demo Download

<<< Linux Piano Tuner >>>

Szybki i banalnie prosty w obsłudze stroiciel instrumentów muzycznych dla systemów z rodziny LINUX.

.:: Instalacja ::.
piano-.tar.gz:
tar-zxvf piano-.tar.gz
cd piano-
./configure
make
(as root) make install

piano-.rpm:
rpm -i piano-.rpm

Licencja: Freeware

Plik Piano Tuner: Download

****************************************************************

* Życzymy przyjemnej nauki gry i efektywnego strojenia pianin 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *